Saçkıran Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Saçkıran Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saçkıran Otu, Saçkıran otu olarak pek çok doğal bitki kullanılmaktadır. Saçkıran otu strese bağlı olan saçkıran ise öncelikle stresin ortadan kaldırılıp tedaviye başlanması gerekir. Saçkıran otu, bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda olan saçkıransa öncelikle bağışıklı sistemi tedavi edilmelidir. Saçkıran otu tedavisinde ilk amaç nedeni ortadan kaldırmak olmalıdır. Saçkıran otu tedavisinde saçkıran sebebi mantara bağlı ise mantara etki edecek bir tedavi uygulanmalıdır. Saçkıran otu tedavisinde kullanılan bitkiler iyi araştırılmalıdır. Her saçkıran otu diye satılan ürün tedavide etkili olmayabilir. Saçkıran otu olarak bazı ürünler para tuzağı olabilir.


Saçkıran Otu Tedavisi Nasıl Yapılır?


Çay ağacı yağı, sarımsak, elma sirkesi, Papatya, Pelin otu, sirke ruhu, sedir yağı, biberiye yağı, kekik yağı, lavanta yağı, tarçın yağı, portakal yağı, duman ağacı yağı, hamamotu yağı, ardıç katranı, kızıl ağaç yaprağı, defne tohumu, mazı, soğan suyu, bu bitkilerin doğal olanları bulunup saçkıran tedavisinde uygulanmalıdır.


Saçkıran Otu Kürleri


Çay ağacı yağı kürü; Çay ağacı yağı çok iyi bir antiseptiktir. Ayrıca anti mantar özelliği vardır. Çay ağacı yağı saf olmalıdır. Çay ağacı yağı uygulamadan önce cilt iyice temizlenip kurulanmalıdır. Daha sonra birkaç damla çay ağacı yağı pamuğa dökülür ve saçkıran olan bölgeye uygulanır. Bu işlem günde üç veya dört kez uygulanır. Çay ağacı yağı kaşıntıya sebep olabilir. Kaşıntıyı engellemek için çay ağacı yağının seyreltilmesi gerekir. Su ile seyreltilecekse bir buçuk çorba kaşığı çay ağacı yağı bir su bardağı ılık su ile karıştırılarak seyreltilmelidir. Çay ağacı yağı kürü üç veya dört hafta süresince düzenli kullanılmalıdır.

Sarımsak kürü; Sarımsak saçkıran için çok etkili bir doğal çözümdür. Sarımsağın mantar kurutucu özelliği vardır. Sarımsağın ayrıca saç çıkartıcı özelliği vardır. İki diş sarımsak ezilir. İçerisine üç yemek kaşığı zeytinyağı, üç yemek kaşığı bal katılır ve hamur haline getirilir. Hamur halindeki karışım saçkıran olan bölgeye uygulanır. Sarımsak kürü uygulandığı bölgede bir saat bekletilir. Bir saatin sonunda ılık su ile yıkanır. Sarımsak kürü günde iki veya üç kez iki hafta boyuna düzenli olarak uygulanır.

Elma Sirkesi kürü; Elma sirkesi kürünün anti fungal özelliği vardır. Elma sirkesi kürü uygulamadan cilt temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Elma sirkesi kürünü seyreltip kullanırsak kaşıntı gibi yan etkileri engelleyebiliriz. Seyreltilmiş olan elma sirkesi saçkıran olan bölgeye pamuk yardımı ile uygulanır. Elma sirkesi günde üç veya dört kez uygulanır. Elma sirkesi kürü düzenli olarak üç ya da dört hafta uygulanmalıdır.

Saçkıran otu tedavisinde daha pek çok kür uygulanabilir. Bitkisel tedavi uygulanırken çok iyi araştırma yapılmalıdır. Böylece tedavinin etkinliği sağlanır. Sağlıklı günler.

Saçkıran Otu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Saçkıran İlaçları Nelerdir?

Saçkıran İlaçları Nelerdir?

Saçkıran Nedenleri

Saçkıran Nedenleri

Saçkıran Kimlerde Görülür?

Saçkıran Kimlerde Görülür?

Popüler İçerikler

Saçkıran Tedavisi

Saçkıran Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sakalda Saçkıran Belirtileri ve Tedavisi

Sakalda Saçkıran Belirtileri ve Tedavisi

Dişi Saçkıran Belirtileri ve Tedavisi

Dişi Saçkıran Belirtileri ve Tedavisi

Saçkıran İğnesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saçkıran İğnesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saçkıran Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Saçkıran Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Saçkıran Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Saçkıran Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi